Ford Explorer77 Select Extended Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | -/- |
| Kilometertal | (ny bil) |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 602 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Super billig fabriksny Ford Explore Select med Førerassistancepakke, El-svingbart anhængertræk og 5 års garanti. Omgående levering
Head-UP display, Varme i rat og bagsæder Fuld LED forlygter, el-svingbart anhængertræk og meget meget mere.
Tekniske data:
286HK
602km. WLTP
460 kr./halvårligt
HIGHLIGHTS -
✅ Fuld LED forlygter
✅Nøglefri døre og start
✅Automatisk paringssystem
✅ 19” Alufælge
✅ Sæder i stof
✅ Adaptiv Fartpilot
✅ El-foldbare sidespejle
✅ 2-zone klimaanlæg
✅ Apple CarPlay & Android Auto
✅ Parkeringssensor for/bag
✅360 graders kamera
✅ el-svingbart anhængertræk
✅ Regnsensor
Mulighed for tilkøb af ekstraudstyr.
Bagagerumsbakke 995,-
Gummimåtter (For og Bag) 995,-
Beskyttelsesfolie i døre 1.495,-
Elektronisk P-Ur 349,-
Komplet vinterhjul 12.995,-
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag lukket
Søndag 13:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 97 42 62 00
holstebro@bn.dk
Adresse:
Sletten 3
7500 Holstebro
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.511 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 450 liter |
| Vægt | 1.990 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 2 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Aircondition | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |