Ford Explorer77 Premium Extended Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2026 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 572 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 153 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
DANSK BIL FRA NY INKL. 5 ÅRS FORD GARANTI!
Highlights:
- Dansk bil fra ny
- 5 Års Ford garanti
- El førersæde m. memory
- 20" Alufælge
- B&O lydanlæg
- Adaptiv fartpilot
- Varme i rat
- Apple carplay / Android auto
Yderligere udstyr:
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, alarm, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold.
✓ Attraktiv finansieringsmuligheder med op til 120 mdr. løbetid.
✓ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte.
✓ Attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov.
✓ Køb din brugte bil i professionelle rammer hos Bayern AutoGroup Esbjerg
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage: 09:00 - 17:00
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os:
Tlf. 70300520
Mail: G.bagesbjergsalg@nc.dk
Adresse:
Storstrømsvej 4
6715 Esbjerg N
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 335.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 450 liter |
| Vægt | 1.990 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 447 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 685 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elsæder |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fod betjent bagklap |
| Aircondition | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Alarm | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Ambiente belysning | Højdejust. forsæde |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Justerbar lændestøtte |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderindtræk |
| Auto. nødbremse | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |