Ford C-MAX1,6 TDCi 95 Trend Collection 5d
Kontantpris
49.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2012 |
| Kilometertal | 198.500 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,7 km/l |
| CO2 udledning | 117 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/230 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, udv. temp. måler, sædevarme, cd/radio, usb-c tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, 4x el-ruder, lygtevasker, automatisk lys, airbag, esp
Medlem af DBFU – din tryghed for et godt & sikkert køb.
+ Garanti for INGEN restgæld.
+ Kilometergaranti
+ Medlem af Brugtbilgarantifonden
Bilen er grundigt tjekket ud fra en brugtbilstest på 31 punkter.
Bilen bliver lev. nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.290 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 625 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | Lygtevasker |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i forrude |
| Højdejust. førersæde |