Ford C-MAX1,6 TDCi 115 Titanium 5d
Kontantpris
49.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 226.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,3 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
aircondition, 2 zone klima, nøglefri tænding, fartpilot, fjernb. centrallås, varme i forrude, 4x el-ruder, sædevarme, el-sidespejle, multifunktionsrat, bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, airbag, esp, tågelygter, Nysynet 27-03-2026
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 303.211 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.390 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Airbags | Musikstreaming via bluetooth |
| Aircondition | Nøglefri tænding |
| Antispin | Sædevarme |
| AUX tilslutning | Tågelygter |
|---|---|
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Varme i forrude |