Ford C-MAX1,5 SCTi 182 Titanium aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2015 |
| Kilometertal | 125.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,4 km/l |
| CO2 udledning | 149 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.480 kr. / år |
| Ydelse | 182 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 213 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Bordeauxmetal |
Beskrivelse
KAN KØBES MED KR. 0, - I UDBETALING.
Super flot 1 ejer Ford C-Max med fuld service historik hos aut. Ford værksted.
✔️ Lev. Nysynet
✔️ Ny Serviceret
HIGHLIGHTS:
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
▪️ Multifunktionsrat
▪️ 16" alufælge
▪️ Automatgear
▪️ Fuldaut. 2 zone klima
▪️ Fartpilot
▪️ Sædevarme
▪️ 4x el-ruder
▪️Navigation
▪️ Håndfrit til mobil
▪️ Musikstreaming via bluetooth
▪️ Bakkamera
▪️ Aftageligt træk
Derudover:
Bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, cd/radio, usb-a tilslutning, regnsensor, isofix, lygtevasker, 7 airbags, antispin, esp.
Hos os får du:
🔘 Finansiering både med el. uden udbetaling
🔘 God pris for din byttebil
🔘 CarGarantie forsikring på favorable vilkår
🔘 Ring og aftal fremvisning og undgå ventetid
🔘 FORBEHOLD FOR TASTEFEJL, SKRIVEFEJL OG FEJL I ØVRIGT
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 341.298 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.413 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 438 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 587 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 7 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aftageligt træk | Lygtevasker |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima |