Ford B-MAX1,6 TDCi 95 Trend 5d
Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2013 |
| Kilometertal | 122.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 95 hk/215 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 575 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, 3 individuelle sæder i bag, alufælge, 16" alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, træk, aftageligt træk, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, el-ruder, 4x el-ruder, cd, cd/radio, dab radio, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, dæktryksmåler, isofix, airbag, db. airbags, 7 airbags, esp
🟢BEMÆRK: Den kører fantastisk og fejlfri både i motor og gearkasse.✅
🟢OBS. BILEN NY SERVICERET OG NYSYNET! 💯
🟢 𝐆𝐫𝐚𝐭𝐢𝐬 Klargøringsomkostninger på alle detail-biler. Professionel kosmetisk klargjort bil, selvom du ikke betaler for det.😉
Åbningstider:
Mandag-fredag: 10.00-17.00
Lørdag: Efter Aftalen
Søndag: 10.00-17.00
❇️ 𝐃𝐞𝐫 𝐭𝐚𝐠𝐞𝐬 𝐟𝐨𝐫𝐛𝐞𝐡𝐨𝐥𝐝 𝐟𝐨𝐫 𝐟𝐞𝐣𝐥 𝐨𝐠 𝐦𝐚𝐧𝐠𝐥𝐞𝐫 𝐢 𝐚𝐧𝐧𝐨𝐧𝐜𝐞𝐧, samt mellemsalg og ændringer uden varsel.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 236.902 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.210 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 575 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | DAB+ Radio |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Dæktryksmåler |
| 4x el-ruder | El-ruder |
| 7 airbags | El-sidespejle |
| ABS-bremser | El-sidespejle m. varme |
| Aftageligt træk | ESP / ESC |
| Airbags | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Anhængertræk, aftagl. | Isofix |
| Antispin | Læderrat |
| AUX tilslutning | Musikstreaming via bluetooth |
| CD | Sædebetræk, stof |
| CD afspiller | Stofindtræk |
| CD/radio | Træk |
| Centrallås | USB A tilslutning |
| DAB radio | USB tilslutning |