Ford B-MAX1,0 SCTi 100 Trend 5d
Kontantpris
75.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2015 |
| Kilometertal | 84.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,4 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/170 nm |
| Acceleration | 13,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
træk, helårshjul, aircondition, fjernb. centrallås, 4x el-ruder, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, udv. temp. måler, usb-a tilslutning, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 207.645 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.179 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 581 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Helårshjul | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |