Fiat 500X1,0 FireFly 120 City Cross 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 77.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 19,0 km/l |
| CO2 udledning | 121 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/190 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grønmetal |
Beskrivelse
Flot Fiat 500X 1.0 FireFly 120 hk sælges. Bilen har kun kørt knap 77.000 km og fremstår i rigtig pæn stand. Den er både komfortabel og nem at køre, og egner sig perfekt til både bykørsel og længere ture.
Bilen er udstyret med bl.a. Keyless, navigation med touch og bakkamera, fartpilot, aircondition/klimaanlæg, Bluetooth, multifunktionsrat, parkeringssensor, el-ruder, el-spejle, LED-pakke og sædevarme hvilket gør hverdagen lidt nemmere og mere komfortabel.
Den har tidligere været folieret mat grøn, så den originale lak har været godt beskyttet. Der sidder stadig matsort folie på trim og lister, som nemt kan pilles af, hvis man ønsker det originale sølv-look.
Bilen er passet godt på, står i opvarmet garage, og der medfølger vinterdæk samt originale gummimåtter.
Fuld servicebog med manual og 2 nøgler.
Sælges grundet skift til cabriolet, da børnene er blevet større. Bilen er gældsfri og skal ikke synes ved ejerskifte.
Kan ses og prøves på Frederiksberg.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 246.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 427 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 48 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kurvelys |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |
| Blindvinkelassistent |