Fiat 500e42 Icon Cabrio 2d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 11.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 306 km |
| Batterikapacitet | 42,0 kWh |
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 118 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
ÅBNINGSTIDER I PÅSKEFERIEN... TORSDAG, FREDAG, LØRDAG OG SØNDAG LUKKET. ÅBENT MANDAG 2 PÅSKEDAG 12-16.00
VI FEJRER 20 ÅRS FØDSELSDAG FOR HC AUTO MED NEDENSTÅENDE TILBUD.
digitalt cockpit, højdejust. førersæde, fartpilot, sædevarme, fjernb. centrallås, blindvinkelsassistent, airbag, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), stofindtræk, el-sidespejle, automatgear, fuldaut. klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, el-ruder, dab radio, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, bakkamera, dæktryksmåler, isofix, esp
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 300 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 4 timer)
Hurtigladning: 85 kw (10-80% = ca. 25 min).
LEVERES NYSYNET OG NYSERVICERET FRA VORES EGET AUTORISERET EL BIL VÆRKSTED.
Forbehold for fejl i annoncen, Vi tilbyder 2 års reklamationsret samt billig financering med eller uden udbetaling. Velkommen til en prøvetur, ring gerne i forvejen, så du ikke kører forgæves, så sørger vi for at bilen står klar når du ankommer. Alle vores biler kan fremvises på digital-online fremvisning.,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.711 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 296 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| Apple carplay | Isofix |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC |