Fiat 500e42 Icon Cabrio 2d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 24.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 300 km |
| Batterikapacitet | 37,3 kWh |
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 118 hk/220 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
⭐️BLIV GODT KØRENDE FRA KUN 1.481KR. I MÅNEDLIG YDELSE ⭐️
📆 Vi kan yde hurtig behandling af din sag, så du kan få bilen med hjem samme dag📆
✅ Vi tilbyder udvidet garanti til din bil
✅ Udvidet bil-garanti kan tilkøbes via Auto Concept
🚗 BILENS HIGHLIGHTS:
✔️fartpilot
✔️fuldaut. klima,
✔️parkeringssensor (bag),
✔️multifunktionsrat,
✔️digitalt cockpit,
✔️navigation,
✔️kørecomputer,
✔️tågelygter,
✔️17` alufælge,
og meget meget mere...
✔️ Vi tager alle biler i bytte - kontakt os for uforpligtende tilbud
✔️ Vi kommer gerne ud og levere bilen på din adresse, samt tager gerne din byttebil med retur
✔️ Ring eller skriv gerne på forhånd besigtigelse,
Husk alle biler hos Asbjørn Biler kan leveres med:
*ASBJØRN BILER TRYGHEDS PAKKE 1: STORT Service, Syn, 100% Autotjek Brugtbil Test. 3.495,- *
ASBJØRN BILER TRYGHEDS PAKKE 2: STORT Service, Syn, 100% Brugtbil Test, 12 mdr. MTG - Garanti på Motor, Gearkasse, Turbo i 12 mdr. 4.995,- *
PAVA - Undervognsbehandling : 4895,-
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 257.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 185 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 168 cm |
| Længde | 363 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 296 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Områdebelysning |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædebetræk, stof |
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernlysassistent | Skiltegenkendelse |
| Håndfrit til mobil | Stofindtræk |
| Højdejust. førersæde | Tågelygter |