Ferrari California4,3 F1 2d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2012 |
| Kilometertal | 29.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 7,6 km/l |
| CO2 udledning | 303 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 16.080 kr. / år |
| Ydelse | 460 hk/485 nm |
| Acceleration | 4,0 sek. |
| Tophastighed | 310 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
⭐️Ferrari California Cabrio F1 4,3⭐️ Keramiske bremser ⭐️Fuld Ferrari historik ⭐️
⭐6 mdr. Leasingforslag:⭐
▪️Førstegangsydelse: 158.000, - (197.500), - inkl. moms)
▪️Leasingydelse pr. måned i mdr.: 8.430, - (10.535) - inkl. moms)
▪️Nedskrevet værdi (ex. afgift): 646.000, - ekskl. moms
Vi tager gerne imod byttebiler (også som en del af udbetalingen) ✔️
H𝗼𝘀 𝗕𝗶𝗹𝗰𝗲𝗻𝘁𝗿𝗲𝘁 𝗟𝗶𝗻𝗱𝘃𝗲𝗱
Her tilbyder vi:
Service & garanti aftaler
Attraktive Forsikringspriser fra 398kr. pr måned
Tilpas udbetaling og ydelse efter dine behov
Udstyr:
✅ Alu fælge 20''
✅ Keyless
✅ Læderkabine
✅ 2 Zonet klimaanlæg
✅ Bi-xenon
✅ Parkeringssensor bag
✅ Fartpilot
✅ Bakkamera
✅ Ratgearskifte
✅ El. spejle
✅ Bluetooth m. musikstreaming
✅ LED Kørelys
✅ el. sæder
& meget mere.
⭐ ⭐ Tryghed, tillid og kvalitet – derfor er vi medlem af AutoBranchen Danmark. Din sikkerhed for ordentlighed og gennemsigtig bilhandel
⭐ Vi tilbyder levering i hele DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 3.700.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.775 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 456 cm |
|---|---|
| Højde | 131 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 78 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse8.430 kr.
- Førstegangsydelse158.000 kr.
- Totalpris i løbetiden208.580 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 646.000 kr.
- Løbetid6 mdr.
- Antal kilometer inkluderet10.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet