FERRARI CALIFORNIA T → RIGELIG POWER, HØJ PULS, ÆGTE PININFARINA → U/AFG ELLER FLEXLEASING
Ferrari har lavet mange formidable modeller gennem tiden, men denne fine 2. generation af grand tour’eren California med tilnavnet T er både lynhurtig såvel som en anelse mere praktisk end de fleste biler fra drømmefabrikken i Maranello.
En California er nemlig en 2+2, dvs. med 2 små bagsæder, og med en sædeposition, der er lidt højere end mange andre Ferrari’er, er den en del mere hverdagsduelig.
Med hele 560 hk fra den fantastiske motor, klares 0-100 på 3,6 sekunder, og er der frit i højre spor på Autobahn, slutter fartfesten først når nålen rammer 315 km/t.
Det gudesmukke Pininfarina-design med den faceliftede front a la F12 er en fryd for både øjet og vinden, og den flotte hvide og brune farvekombination gør denne bil helt unik.
Og som forventet i en Ferrari, er også denne bil spækket med lækkert udstyr, der gør enhver køretur til en nærmest berusende oplevelse. Udover det åbenlyst forventelige udstyr som alt i el og komfort, er det værd at fremhæve dens lækkert sammensat udstyrspakke, der fuldender køreoplevelsen:
- Bianco Avus hvid metallic med Nero/Chioccolato læder og hvidt broderet Ferrari emblem i nakkestøtterne
- Scuderia Ferrari shields på forskærme
- Sorte 20” Ferrari Corsa fælge med Pirelli P Zero dæk
- CCM3 – Karbon-keramiske bremser med gule Giallo Modena bremsekalibre
- High Power HIFI System med navigation
- Magnaride undervogn
- Vindskærm
- Sportsudstødning
- Ferrari Power Warranty til 13/5-2026
- og mange flere lækre detaljer, der skal føles og opleves!
Igennem vor mangeårige erfaring og tæt dialog med dig, sikrer vi at du som kunde, får den helt rigtige bil samt en leasingaftale du kan være tryg ved.
Vi tilbyder alle former for leasing, men på netop denne bil har vi lavet et attraktivt 6+6-måneders Ferrari leasing tilbud (sæsonleasing):
FLEXLEASING (SÆSON) ERHVERV
✅ Førstegangsydelse inkl. oprettelse og GPS-tracker: kr. 120.000,- ekskl. moms
✅ Månedlig ydelse (aktiv/kørsel): kr. 12.500,- ekskl. moms
✅ Månedlig ydelse (inaktiv/stilstand): kr. 4.400,- ekskl. moms
✅ Restværdi: kr. 940.000,- (*)inkl. brugtmoms/afgift
✅ TILVALG: Fuld kaskoforsikring i hele leasingperioden: kr. 20.999,- (momsfri)
FLEXLEASING (SÆSON) PRIVAT
✅ Førstegangsydelse inkl. oprettelse og GPS-tracker: kr. 150.000,- inkl. moms
✅ Månedlig ydelse (aktiv/kørsel): kr. 15.625,- inkl. moms
✅ Månedlig ydelse (inaktiv/stilstand): kr. 5.500,- inkl. moms
✅ Restværdi: kr. 940.000,- (*)inkl. brugtmoms/afgift
✅ TILVALG: Fuld kaskoforsikring i hele leasingperioden: kr. 20.999,- (momsfri)
KONTANTPRIS U/AFG.
Bilen kan også købes uden registreringsafgift til kr. 1.050.000,- inkl. brugtmoms.
Kontakt os på tlf. 70 5555 90 eller hello@coreleasing.dk for mere info, alternative leasingformer/tilbud og aftale om besigtigelse.
_______________________
⬇️ OM CORE LEASING A/S ⬇️
Virksomheden er stiftet i 2019, men er baseret på mange årtiers fokuseret erfaring i branchen. Vores kerneværdier er tilgængelighed, transparens og førsteklasses kundeservice.
Kim Gruhl har +25 års erfaring med premium/luksus-biler og var en af de allerførste i Danmark til at tilbyde flexleasing, herunder Ferrari leasing. Jacob Møller Vasegaard, Lars Mortensen, Peter Ellefsen og Michael Borre Christensen er ligesom Kim yderst erfarne indenfor premium-bilmærker og leasing.
Sammen med resten af holdet bag, sikres du som kunde hos CORE Leasing den bedste rådgivning om Ferrari leasing og den optimale leasingløsning for dig.
_______________________
⬇️ FERRARI LEASING ⬇️
Søger du Ferrari leasing kan du trygt komme til os. Vi har mange års direkte erfaring med Bentley og kender alt til brandet, modellerne, teknikken og især til Ferrari leasing.
Så uanset om du drømmer om en 488, en F12, Roma eller en helt fjerde Ferrari -model, skal du endelig tage fat i os, så hjælper vi dog godt bag rattet af den bedste bil og med en Ferrari leasing aftale, der passer til dine behov og din økonomi.
_______________________
⬇️ OM FLEXLEASING ⬇️
Flexleasing en meget fleksibel måde at lease biler på. Kort fortalt betaler du kun mellem 0,5 og 2% af registreringsafgiften pr. måned i stedet for at betale det hele på én gang.
Flexleasing kaldes også finansiel leasing, og er en mulighed, der blev introduceret i Danmark gennem loven om forholdsmæssig afgift i december 2008.
På vores hjemmeside har vi lavet en leasingguide, hvor du kan blive klogere på flexleasing, Ferrari leasing og alle andre former for leasing – find den på https://www.coreleasing.dk/leasingguide/