Dacia Sandero1,5 dCi 75 Ambiance 5d
Kontantpris
31.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2014 |
| Kilometertal | 274.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 75 hk/200 nm |
| Acceleration | 14,6 sek. |
| Tophastighed | 164 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Dacia Sandero 1,5 dCi 75 Ambiance 5d
✅Kørt 274.000
✅Årgang 2014
✅Nysynet
✅Partikelfilter
Her får du en praktisk og driftssikker Dacia Sandero, som er perfekt til både daglig pendling og hverdagskørsel. Bilen er kendt for sine lave omkostninger og simple, pålidelige konstruktion – en oplagt løsning hvis du vil have billig transport.
Udstyr 📋
El ruder
Klima anlæg
Varme i for- bagrude
2 centrallås nøgler
Radio
A/C
Kontakt os på Nr 25799001, for spørgsmål eller fremvisning📞
Åbningstider
Mandag til fredag 9-17.
Lørdag og søndag efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 114.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.108 kg |
| Bredde | 156 cm |
| Længde | 408 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 482 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|