Dacia Logan0,9 TCe 90 Techroad MCV 5d
Kontantpris
119.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 26.700 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 125 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/140 nm |
| Acceleration | 12,4 sek. |
| Tophastighed | 168 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.110 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
bemærk KUN 26000 KM, SUVO undervognsbeh., Kæmpe bagagerum,
Techroad model med klimaanlæg & appelcarplay,
**skrotningspræmie kr. 10000 for din gl. bil ved finansiering ved Mehlsen Auto***
(din gl. bil skal dog kunne køre hertil og have plader på)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 153.400 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 573 liter |
| Vægt | 1.116 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 504 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.110 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
|---|---|
| Bakkamera | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot |