Dacia Duster1,5 Blue dCi 115 Prestige 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 96.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
træk, navigation, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, regnsensor, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle, tagræling, fartpilot, aircondition, sædevarme, 4x el-ruder, isofix, 6 airbags, esp, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 478 liter |
| Vægt | 1.320 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Navigation |
| Aircondition | Regnsensor |
| Alufælge | Sædevarme |
| Antispin | Tagræling |
| El-sidespejle | Træk |
|---|---|
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |