Dacia Duster1,5 Blue dCi 115 Prestige 5d
Kontantpris
139.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 125.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/260 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
træk, navigation, håndfrit til mobil, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, 4x el-ruder, regnsensor, isofix, 6 airbags,Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 216.013 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 478 liter |
| Vægt | 1.320 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 528 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| 6 airbags | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Navigation |
| Alufælge | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| El-sidespejle | Regnsensor |
| Fartpilot | Sædevarme |
|---|---|
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fuldaut. klima | Tagræling |
| Håndfrit til mobil | Tonede ruder |
| Højdejust. førersæde | Træk |
| Isofix |