Dacia Duster1,3 TCe 150 Journey EDC 5d
Kontantpris
199.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 50.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,1 km/l |
| CO2 udledning | 141 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 199 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Træk og vinter- & sommerhjul
Veludstyret Dacia Duster Journey med 150 HK og automatgear – en rummelig og komfortabel SUV med træk og inkluderede hjul, der gør den perfekt til både hverdag og familie.
📞 Kontakt os i dag, og få en skræddersyet beregning på din nye bil! 📞
Mulighed for tilkøb af 3 års Hessel Selected garanti til 9.000,- inkl. moms,-
Udstyr:
Træk - 1.200 kg
2X sæt hjul (vinter og sommer)
Blind Spot Sensor
Sensor bag
Bakkamera
Nødbremseassistent
Fartpilot
Opvarmet bagrude
Bluetooth
Tagræling
4XEl ruder
El spejle med klapfunktion
USB
Radio
Navigation
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.708 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 478 liter |
| Vægt | 1.238 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 434 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 513 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|