Cupra Tavascan77 Endurance 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2025 |
| Kilometertal | 11.200 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 568 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
👇🏻 Kontakt os nu!
☎️ Ring til Salgsafdelingen på tlf. 56 65 20 01
Farve: White Silver 🤩
Din nye bil er udstyret med:
✔️ Varmepumpe
✔️ Elektriske forsæder med memory
✔️ 360° kamera
✔️ Trådløs Apple CarPlay/Android Auto
✔️ 20" alufælge
✔️ Supersportsrat med varme
✔️ Blindvinkels assistent
✔️ Adaptiv fartpilot
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderrat, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, splitbagsæde, 20" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, automatgear, varme i rat, 3 zone klima, fuldaut. klima, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, app integration, elektrisk parkeringsbremse, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, 360° kamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 2.078 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 622 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
|---|---|
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |