Cupra Tavascan77 Endurance 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 11.311 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 568 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 152 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
KOM IND OG OPLEV DENNE 77 KWh. CUPRA TAVASCAN - MED SIT FREMTRÆDENDE DESIGN, 286 HK. OG HELE 568 KM. RÆKKEVIDDE ER BILEN LAVET TIL DIG DER NÆGTER AT KØRE KEDELIGT!
✅ BEMÆRK UDSTYR ! ✅
✔️ MATRIX LED forlygter
✔️ Fartpilot adaptiv
✔️ Apple CarPlay/Android Auto
✔️ Head-up display
✔️ Ambientebelysning
✔️ Sportssæder
✔️ Semi elektrisk svingbart anhængertræk/1.000 kg.
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Opvarmet rat
✔️ Klimaanlæg 3-zoner
✔️ Varmepumpe
✔️ 19" alufælge
✔️ Nøglefri betjening
✔️ Digitalt cockpit
✔️ LED baglygter
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Musikstreaming og telefoni via Bluetooth
✔️ Helårsdæk
🚘 TIL VORES BRUGTE BILER TILBYDES: 🚘
✔️ Dinitrol Undervognsbehandling fra kr. 5.775,-
✔️ Elektronisk P-skive kr. 495,-
✔️ Lakforsegling fra kr. 1.995,-
✔️ Gummimåtter + Bagagerumsbakke fra kr. 1.598,-
🚘 Hos C.A. Larsen A/S tilbyder vi: 🚘
✅ Skræddersyet finansiering af din nye bil, enten med eller uden udbetaling.
✅ Vi tager alle biler i bytte – Vi laver en konkret vurdering af din bil.
✅ Bilforsikringer og forsikringstjek tilbydes til alle vores brugte biler.
✅ Brugtbilsgaranti fra Frasgus tilbydes på 24, 36 eller 48 måneder.
⏱️ Salgsafdelingens åbningstider ⏱️
Mandag - Fredag 09:00-17:30
Lørdag Lukket
Søndag 11:00-16:00
Ring gerne i forvejen på telefon 97221666 og book en fremvisning og prøvekørsel. Så undgår du at køre forgæves.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 330.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 2.078 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 622 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 7 personers | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 3-zonet |
|---|---|
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | Matrix LED forlygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Skiltegenkendelse |
| Automatisk nødbremsesystem | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| Bakspejl m. nedbl. | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |