Cupra Tavascan77 Adrenaline 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 24.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 542 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bil på vej ind - ring for besigtigelse
Dansk bil - 5 års garanti fra 1. reg. Glastag, Head-up display. El-forsæder, Varmepumpe, Varme i forsæder og bagsæder og rat.
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, delkunstlæderindtræk, multifunktionsrat, el indst. forsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, mørk loftbeklædning, 21" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, matrix led forlygter, led baglygter, varme i rat, 3 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, nøglefri tænding, fjernb. centrallås, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, fod betjent bagklap, el betjent bagklap, headup display, trådløs mobilopladning, app integration, dab radio, håndfrit til mobil, navigation, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, semi-automatisk parkeringssystem, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, blindvinkelsassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 360.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 540 liter |
| Vægt | 2.078 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 622 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Head-up display |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Alufælge | Matrix LED forlygter |
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| DAB radio | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i bagsæde |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fod betjent bagklap | Varmepumpe |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |