Cupra Leon1,4 eHybrid DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 53.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 40,5 km/l |
| Rækkevidde | (NEDC) 68 km |
| Batterikapacitet | 8,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 118 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.080 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, bakkamera, navigation, apple carplay, android auto, digitalt cockpit, delkunstlæderindtræk, fuld led forlygter, 3 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, sædevarme, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), regnsensor, mørktonede ruder i bag, ambiente belysning, splitbagsæde, læderrat, multifunktionsrat, kørecomputer, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle m/varme, led baglygter, automatgear, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, dæktryksmåler, fjernlysassistent, isofix, antispin, esp,
Få din bil forsikret hos Alm. Brand gennem Next Mobility! 🤝
Vi tilbyder attraktive bilforsikringer i samarbejde med Alm. Brand.
🔍 Fordelagtig finansieringsløsning? Vi har i samarbejde med Volkswagen Semler Finans og Santander mulighed for, at skræddersy et attraktivt finansieringstilbud til lige netop dig - både med og uden førstegangsbetaling!
Kontakt Casper
28 44 76 24 - select@nextmobility.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 328.411 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 270 liter |
| Vægt | 1.671 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 399 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Delkunstlæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |