Cupra Born79 VZ 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 22.300 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 593 km |
| Batterikapacitet | 79,0 kWh |
| Energiforbrug | 149 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 326 hk/545 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Vi har denne CUPRA Born VZ til salg med 5 år garanti / 150.000 km og 8 år / 160.000 km i batterigaranti fra 1. indreg!
Highlights:
🔋Dansk garanti!
🔋Headup display
🔋360 grader kamera
🔋Parkeringssensor for & bag
Øvrigt udstyr:
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, justerbar lændestøtte, el indst. forsæder, læderrat, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, alufælge, 20" alufælge, el-sidespejle m/varme, led baglygter, led kørelys, el-klapbare sidespejle, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, aircondition, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, headup display, adaptiv undervogn, fjernb. centrallås, fuldaut. klima, varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, el betjente døre, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, alarm, semi-automatisk parkeringssystem, airbag, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, db. airbags, automatisk lys, parkeringssensor (bag), 360° kamera, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, antispin, vognbaneassistent
Hos CUPRA Amager har du altid mulighed for:
💳 Attraktive finansieringsmuligheder både med og uden udbetaling!
💼 Skarpe forsikringstilbud
🔄 Vi byder på alle biler – Uanset alder, kilometer og mærke
Salgsafdelingen holder åbent:
Mandag - Fredag kl. 09.00 - 17.30
Lørdag og Søndag kl 10.00 - 16.00
📞32 47 90 00
💻 Find en brugt bil fra Semler Mobility – Se vores udvalg her>
📧 Salg@amager-seat.dk
📍 Englandsvej 437, 2770 Kastrup
🚗 SEMLER MOBILITY Amager / CUPRA Amager
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.899 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 531 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Elsæder |
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Justerbar lændestøtte |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El betjente døre | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Sportssæder |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |