Cupra Born58 Dinamica Pack High 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 54.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Pæn og velholdt Cupra Born med Dinamica Pack
Godt udstyret med:
✔️ Dinamica interiør.
✔️ Sportssæder med Dinamica interiør.
✔️ Elektrisk indstillige forsæder med massage.
✔️ 19" alufælge.
✔️ Bakkamera.
✔️ Mørktonede ruder i bag
✔️ Nøglefri adgang + tænding
elektrisk kabinevarmer med styring via app, fuld led forlygter, tågelygter, led baglygter, fjernlysassistent, navigation, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, dab+ radio, håndfrit til mobil, regnsensor, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), automatisk lys, airbag, esp, vognbaneassistent, automatgear, varme i rat, udv. temp. måler, 4x el-ruder, 2 zone klima, trådløs mobilopladning, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, el-klapbare sidespejle m/varme, kørecomputer, multifunktionsrat, sportssæder, splitbagsæde, læderrat, digitalt cockpit, dæktryksmåler.
Bemærk:
Leveres med fejlfri Bosch Car Service tilstandsrapport.
Kan leveres med optil 4 års udvidet garantidækning - forhør nærmere.
Bilfinansiering:
Variabel rente 2,99%.
Vi tilbyder bilfinansiering med og uden udbetaling - Forhør nærmere.
Åbent i Påsken:
Torsdag 09.00 - 14.30
Fredag Lukket ( kan træffes på tlf. )
Lørdag lukket ( kan træffes på tlf. )
Søndag 11.00 - 17.00
Mandag 11- 17.00
Fastnet 📞96 37 60 22
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Airbags | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |