Cupra Born58 Dinamica Pack High 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 31.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 62,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
HIGHLIGTS:
* Adaptiv fartpilot (ACC) m. follow‑to‑stop
* Panorama‑glastag
* Varmepumpe
* Head‑Up Display
* Adaptiv undervogn
* El-justerbare forsæder
* 20" Blizzard Aero fælge
* LED‑forlygter & LED‑baglygter
* Bakkamera
* Keyless Advanced
* Front Assist
* Træthedsregistrering & Vejskiltegenkendelse
* Vognbaneassistent & Undvige / drejeassistent
* Parkeringssensorer for & bag
* Fjernlysassistent
* Navigationssystem
Klimaanlæg 2-zoner, Parkeringssensor for, Parkeringssensor bag, Bakkamera, Glastag, Head-up display, Sædevarme for, Rat m. varme, Android Auto, App integration, Apple CarPlay, Bluetooth, DAB+ radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri start, Radio, Regnsensor, Servo, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Varmepumpe, 20" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Splitbagsæde, Armlæn, ABS, Airbag, Antispin, Dæktrykssensor, Automatisk nødbremsesystem, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Startspærre, Skiltegenkendelse, Vejbaneassistent, Mulighed for attraktiv finansering!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| Elsæder | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Førerovervågning med advarsel | Vognbaneassistent |