Cupra Born58 Dinamica Pack High 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Vanvittig fin og velholdt Cupra Born!
En fornuftig elbil med god komfort og et højt udstyrsniveau.
WLTP rækkevidde: 421 km.
Fremhævet udstyr:
✅ Varmepumpe.
✅ Adaptiv fartpilot.
✅ Glastag.
✅ El forsæder.
✅ Apple CarPlay/android auto.
✅ Bluetooth til telefon og musik.
✅ LED for og baglygter.
✅ Navigation.
✅ Automatisk og manuel forvarmning af kabine.
✅ Bakkamera.
Vi tilbyder finansiering med og uden udbetaling.
Mulighed for køb af ejerskifteforsikring.
Gratis forsikring den første måned.
100% Autotjek brugtbilsattest.
Ring eller skriv for mere info.
Fuld udstyrsliste:
, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, pilotsæder, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el-justerbar lændestøtte, massage i forsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, glastag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, fuld led forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, headup display, trådløs mobilopladning, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, automatisk parkeringssystem, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, bakkamera
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Head-up display |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Massage i forsæder |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk parkeringssystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Pilotsæder |
| El indst. forsæder | Regnsensor |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk kabinevarmer | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |