Cupra Born58 5d
Kontantpris
209.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Kilometertal | 16.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
BEATS AUDIO, glastag, headup display, ambiente belysning, digitalt cockpit, 2 zone klima, navigation, android auto, apple carplay, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, 8 airbags, vognbaneassistent, esp, automatisk lys, regnsensor, træthedsregistrering, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, 18" alufælge, kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, mørk loftbeklædning, splitbagsæde, el-sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, led baglygter, aircondition, nøglefri tænding, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, fjernb. centrallås
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.736 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 432 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 534 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 8 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Panoramatag |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Type-2 ladekabel |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Head-up display |