Citroën Grand C4 SpaceTourer1,5 BlueHDi 130 Intensive+ 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 155.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,8 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
INKL. NUMMERPLADER & LEVERINGSOMKOSTNINGER
BILEN LEVERES NYSYNET & NYSERVICERET,
Pæn og rumlig 7-personers familiebil - UDSTYRSMODEL
service ok, diesel partikel filter
kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, digitalt cockpit, 7 personers, 3 individuelle sæder i bag, alufælge, glastag, el-sidespejle m/varme, kurvelys, tågelygter, led kørelys, tagræling, aftageligt træk, fuldaut. klima, centrallås, fartpilot, 4x el-ruder, sædevarme, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, dab radio, håndfrit til mobil, lygtevasker, airbag, esp, blindvinkelsassistent, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), isofix, antispin, dæktryksmåler, el betjent bagklap, 4 zone klima, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, elektrisk parkeringsbremse
Alle Bytte biler er velkommen. Få bilen med hjem samme dag.
Ring & hør nærmere på 42 42 08 77. Forbehold for tastefejl & Modelfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 301.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 645 liter |
| Vægt | 1.586 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 604 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 personers | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tagræling |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |