Citroën Grand C4 SpaceTourer1,5 BlueHDi 130 Iconic 7prs 5d
Kontantpris
109.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 183.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,8 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
træk, apple carplay, android auto, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), fuldaut. klima, kørecomputer, læderrat, alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, regnsensor, 6 airbags, isofix, esp, Vi leverer bilen Nysynet og med fejlfri brugtbilsattest, Der er 2 års reklamationsret på hele bilen, Der kan tilkøbes 3 års autotjekgaranti for kun 3.000kr, Den kan finansieres med eller uden udbetaling og op til 8 års løbetid, Vi tager alle biler i bytte,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 261.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 645 liter |
| Vægt | 1.586 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 589 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Helårshjul |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot |