Citroën Grand C4 SpaceTourer1,5 BlueHDi 130 Cool 7prs 5d
Kontantpris
150.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2021 |
| Kilometertal | 94.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 135 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,9 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Kommer med vinterdæk på, sommerdæk haves med fælge (trænger til skift), sort lak og generelt fin stand.. ny serviceret… bilen købes som beset
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 645 liter |
| Vægt | 1.584 kg |
| Bredde | - |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 606 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|