Citroën Grand C4 Picasso2,0 e-HDi 150 Exclusive aut. 7prs 5d
Kontantpris
48.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2014 |
| Kilometertal | 309.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/340 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Brun |
Beskrivelse
SE VENLIGST VORES ÅBNINGSTIDER I PÅSKEN PÅ HJEMMESIDEN
LÆS VENLIGST BETINGELSER FOR KØB UNDER FOTOS.
NETOP TAGET I BYTTE OG SÆLGES TIL VORES EGEN INDKØBSPRIS, DA VI IKKE KAN NÅ AT FÅ BILEN PÅ AUKTION INDEN PÅSKEFERIEN.
7 PERSONERS BIL MED AUTOMATGEAR OG LÆDERKABINE
KØRER FINT I MOTOR OG GEAR, BEMÆRK MOTOR HAR KUN KØRT 126.000 KM, DEN HAR NOGLE LAKSKADER MEN PRISEN ER OGSÅ DEREFTER !
VI ER MOTORKONTOR OG DU KAN FÅ BILEN MED HJEM MED DET SAMME.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 436.988 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.710 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|