Citroën Grand C4 Picasso1,8 16V Prestige 7prs 5d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2007 |
| Kilometertal | 262.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,5 km/l |
| CO2 udledning | 184 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 127 hk/176 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 720 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DENNE BIL SKAL SES OG PRØVES 7 PERSONER , bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, tågelygter, el-sidespejle, aircondition, airbags, airbag, antispin BILENER SYNET 10-12-2025, 7 personers, træk, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 338.905 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.601 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 168 cm |
| Lasteevne | 599 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 720 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Fartpilot |
|---|---|
| 7 personers | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| El-sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |