Citroën C52,0 HDi 140 Seduction Tourer 5d
Kontantpris
37.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2012 |
| Kilometertal | 246.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 146 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/320 nm |
| Acceleration | 12,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Citroën C5 Stationcar fra 2012 meget Velholdt familiebil
Sælger min pålidelige og komfortable Citroën C5 stationcar fra 2012. Perfekt som familiebil med god plads og høj kørekomfort.
Detaljer:
Synet november 2025
Nye bremser
Nye helårsdæk
Kører rigtig godt og stabilt
Billig i vægtafgift
Rummelig og komfortabel – ideel til både hverdag og lange ture
Bilen er i god stand og klar til ny ejer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.630 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 483 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 646 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 71 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |
| El-ruder | Træk |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
|---|