Citroën C51,8i 16V Prestige S 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
17.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2006 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2006 |
| Kilometertal | 210.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,2 km/l |
| CO2 udledning | 174 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/170 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 201 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Meget velkørende Citroen C5. på lager i vores Varde afd.
Sælges uden garanti garanti (til CVR) pga. alder og km.
▪️Sælges nysynet.
▪️Sælges ny serviceret.
▪️4x el-ruder
▪️sædevarme
▪️ fartpilot
▪️ fuldaut. klima
▪️tågelygter
Kørecomputer, bagagerumsdækken, el. sidespejle m/varme, fjernb. centrallås, udv. temp. måler,
📱 73709000/28933760
💻 www.halles-auto.dk
📧 salg@halles-auto.dk
📍 Murervej 9, 6800 Varde
🕒 Åbningstider:
Mandag-Torsdag: 07.30-16.30
Fredag: 07.30-12.45
Weekend: Efter aftale,
🚨 Ring for fremvisning af bil, for ikke at køre forgæves,
* Der tages forbehold for fejl og mangler i annoncen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 307.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 550 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| Fartpilot | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |