Citroën C5 Aircross1,6 Hybrid Shine Sport EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2021 |
| Kilometertal | 56.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 61 km |
| Batterikapacitet | 9,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 3,6 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 32 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 235 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Highlights:
- Anhængertræk op til 1.300kg
- Adaptiv fartpilot m. speedlimit (Holder selv afstand til forankørende)
- Fuld LED forlygter med Fjern lys assistent
- Fuld nøglefri betjening (Både til døre & start/stop)
- Original navigation
- Bakkamera m. kurvevisning & imiteret 3D visning
- El-justerbart førersæde m. varme i begge sider
- Fuld digital instrumentering
- Apple CarPlay & Android Auto
- Håndfri telefoni & musikstreaming via Bluetooth
- 19" originale alufælge
- Multifunktions læderrat
- El-justerbare sidespejle m. varme samt elektrisk klappefunktion
- Automatisk nødbremse
- Skiltegenkendelse
- Aktiv vejbaneassistent
- Ikke ryger
- Mulighed for udvidet garanti
- Service OK
Ladepakke bestående af ladekabel og mormorlader kan tilkøbes for 2.995,-
✔️ Attraktiv finansiering med 0 kr. eller 20 % i udbetaling via Hyundai Finans & Santander.
✔️ Skarp forsikring tilbydes.
✔️ Ladeløsninger til elbiler via OK, CLEVER og LOOAD.
✔️ Mulighed for udvidet garanti med Cargarantie.
✔️ Book gerne tid til fremvisning/prøvekørsel – så står bilen klar, og I kører ikke forgæves.
Kan finansieres med og uden udbetaling. Ansøg direkte eller se alle vores biler på roerbaekbiler.dk
Ring og bestil en videofremvisning – eller kig forbi!
Rørbækbiler Hjørring Kontakt information:
📍 Adresse: Vandværksvej 8 9800 Hjørring
📞 Telefon: +45 98 90 16 20
✉️ E-mail: Hj@roerbaekbiler.dk
Salgsafdelingens Åbningstider:
Mandag - Fredag: 09:00 - 17:30
Lørdag: 10:00 - 14:00
Søndag: 12:00 - 16:00.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.173 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 460 liter |
| Vægt | 1.755 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 450 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 3 individuelle sæder i bag | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
|---|---|
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Akustikglas i for | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratgearskifte |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Dellæderindtræk | Tonede ruder |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| Dobbelt bagagerumsbund | Træk |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |