Citroën C41,2 PureTech 100 Feel 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 126 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,2 sek. |
| Tophastighed | 184 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Super velholdt Citroen C4
Passet med service hos Citroen, fuld servicebog
Ingen buler, skarammer eller ridser. Fremstår som fabriksny
Bilen har super fine vinterhjul (dem på billeder) og derudover et sæt originale sommer fælge. (ikke vist)
Trækkrog til 1000kg
Fremstår som ny bil og kører som ny bil
FARTPILOT
2 ZONE KLIMA
PARKERINGSSENSOR BAG
NAVIGATION
DIGITAL INSTRUMENTERING
VOGNBANEASSISTENT
BLUETOOTH
REGNSENSOR
Multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, tågelygter, led kørelys, dab+ radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 230.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.209 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 481 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| El-ruder | Vognbaneassistent |
|---|