Citroën ë-C4 X54 Plus 4d
Kontantpris
179.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 7.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 414 km |
| Batterikapacitet | 51,0 kWh |
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/260 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
billeder på vej, under klargøring
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 510 liter |
| Vægt | 9.999 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | -7.999 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|