Citroën C4 SpaceTourer1,2 PureTech 130 Iconic 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 183.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
________________________________________
- Nyserviceret d.31-03-2026 v/183.000.km
- Klima Anlæg.
- Apple CarPlay, App integration, Android Auto.
- Digital instrumentering.
- Fartpilot.
-Ny Tandrem v/141.000.km Alle service overholdt.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 241.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 537 liter |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 443 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |