Citroën C31,2 PureTech 83 VTR Sport 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2024 |
| Kilometertal | 23.500 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 18,2 km/l |
| CO2 udledning | 124 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/118 nm |
| Acceleration | 15,1 sek. |
| Tophastighed | 169 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
Vi har fået en lækker Citroen C3 ind på lager med glastag og træk.
Highlights:
✔️ Fartpilot
✔️ Apple Carplay/Android Auto
✔️ LED Forlygter
✔️ Parkeringssensorer bag
✔️ Vejbaneassistent
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ Bakkamera
✔️ Navigation
✔️ Regnsensor
For at kunne tilbyde vores kunder den største tryghed ved bilhandel, tilbyder vi følgende: 👍 GARANTI – Du har naturligvis reklamationsret hos os, men ønsker du at være dækket endnu mere ind, kan vi tilbyde dig op mod 4 års ekstra tryghed til markedsstærke priser. 👍 FINANSIERING – Vi kan skræddersy en finansiering, så den passer til netop dine behov - også uden udbetaling! 👍 SERVICEAFTALE – Vi tilbyder naturligvis også serviceaftaler, som passer til netop din bil og dine behov. 👍 FORSIKRING – Vi samarbejder med nogle af landets bedste forsikringsselskaber og tilbyder dig gode og nemme forsikringsløsninger. Få et uforpligtende tilbud hos os - gratis.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 175.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.085 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tagræling |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fjernlysassistent | USB tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |