Citroën C31,2 PureTech 83 Shine 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Produceret | 1/2022 |
| Kilometertal | 132.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
|---|---|
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/118 nm |
| Acceleration | 15,1 sek. |
| Tophastighed | 169 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
EN EJER FRA NY, DINITROL UNDERVOGNS BEHANDLET FRA NY, CITROEN LED VISIONFORLYGTER , AUT- OP OG NED BLÆNDING AF FORLYGTER, LÆDERRAT, REGNSENSOR, NEDBLÆNDING AF BAKSPEJL, 4- EL RUDER, EL- FOLDBAR SIDESPEJLE, 16" ALUFÆLGE MED VINTERDÆK, TÅGELYGTER, NAVIGATION, APPLE CARPLAY, ALLE SERVICE HOLDT VED CITROEN, TANDREM SKIFTET DEN 13-11-2024 VED 91.493 KM, TONET RUDER BAG, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, usb-c tilslutning, navigation, aux tilslutning, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, airbag, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), nightvision, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, 4 airbags, vognbaneassistent, plus 1500 kroner til nye nummer plader.
TF BILER KØBER BILER OP I RENHANDEL FRA 10.000 TIL 100.000 KRONER BENZIN OG DIESEL BILER
SÅ RING TIL TF BILER PÅ 29763705 OG FÅ ET GODT TILBUD.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 195.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.085 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 425 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Fuldaut. klima |
| 4 airbags | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Navigation |
| AUX tilslutning | Nightvision |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |