Citroën C31,2 PureTech 83 Feel Sport 5d
Kontantpris
129.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 7.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 166 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Frisk og moderne Citroën C3 Feel sport fra 2022 med den økonomiske 1.2 PureTech-motor. En kompakt bil med masser af stil, komfort og lavt forbrug – perfekt til både bykørsel og hverdagsbrug. Bilen har tilhørt et ældre ægtepar, som har haft bilen stående i garage. Derfor lav kilometertal.
Bilens udstyr:
Klima,elruder,elspejle m/varme,fjernbetjent centrallås,fartpilot,speedlimit,lane assist,tågelygter,led lygter,kørecomputer,infocenter,apple carplay,andriod auto,dab radio,bluetooth,
sædevarme,usb udtag,12 volts udtag,multifunktionsrat,højjde justerbar sæde,splitbagsæde,isofix,start/stop,dæktryks overvågning,,16" Strukturfælge.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 185.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 955 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | - |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Android auto | Kurvelys |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatisk lys | Servo |
| Automatisk start/stop | Vognbaneassistent |
|---|---|
| Dæktryksmåler |