Citroën C31,2 PureTech 83 Feel 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,4 km/l |
| CO2 udledning | 123 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/118 nm |
| Acceleration | 13,3 sek. |
| Tophastighed | 166 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Citroën C3 1.2 PureTech 83– 2021
AFSLAG VED HURTIG HANDEL!
Velholdt Citroën C3 fra 2021
Bilen fremstår pæn både indvendigt og udvendigt og er passet med serviceaftale og løbende service.
Info:
- Årgang: 2021
- Km: 113.XXX (stiger dagligt)
- Motor: 1.2 PureTech 83 benzin
- Gear: Manuel
- 5 døre
- Service overholdt
- Synet Juli 2025
- Grøn ejerafgift: 740 kr pr. halvår
- Fartpilot
- Aircondition
- Android Auto/ Apple Carplay
- Bluetooth / håndfri
- Touchskærm
- Multifunktionsrat
- Elruder foran
- Fjernbetjent centrallås
- 2 nøgler
- Tågelygter
- Sædevarme
- Serviceaftale med løbende service
- Tandrem skiftet ved 98.000 km
- Sæder renset
- Bilen fremstår ren og velholdt
- Vinterdæk medfølger
Bilen kører rigtig godt og er en komfortabel og økonomisk hverdagsbil – klar til mange km endnu.
Sælges kun pga. familie forøgelse.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 130.913 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 955 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Android auto | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Servo |