Citroën C31,2 PureTech 82 Feel 5d
Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2017 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 177 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
INANSIERING TILBYDES BÅDE MED OG UDEN UDBETALING - KAN LEVERES MED GARANTIFORSIKRING OP TIL 36 MDR
Fuld servicebog
⭐️Highlights⭐️
- Fartpilot
- Apple Carplay / Android Auto
- Klima anlæg
- Sædevarme
- LED kørelys
- 4x elruder
- Nyserviceret
- 1 ejers
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, splitbagsæde, 15" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, led kørelys, tågelygter, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, android auto, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, aux tilslutning, alarm, parkeringssensor (bag), airbag, esp, isofix, antispin, dæktryksmåler
FOR AT UNDGÅ VENTETID ELLER AT KØRE FORGÆVES BØR DU RINGE ELLER SKRIVE TIL OS INDEN BESIGTIGELSE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 152.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 955 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 555 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |