Citroën C31,2 PureTech 82 Attraction 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2014 |
| Kilometertal | 197.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,3 sek. |
| Tophastighed | 174 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Bordeaux |
Beskrivelse
🐣🐣 Vi holder åbent alle dage i påsken fra kl. 10.30 - 16.00 🐣🐣
⭐ Highlight af udstyr ⭐
✔️ FRISK NYSYNET D. 13-02-2026
✔️ CENTRALLÅS
✔️ SÆDEVARME
✔️ AIRCONDITION
✔️ CD/RADIO
✔️ TRÆK 1.100KG
⛽ 22,2 KM/L
💵 460,- KR HALVÅRLIG GRØN EJERAFGIFT
🔶 BEMÆRK AT BILEN SÆLGES ENGROS TIL C-V-R 🔶
kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle, tågelygter, træk, aircondition, led kørelys, centrallås, sædevarme, cd/radio, airbag, antispin, esp.
🚗 Altid Over 500 gode brugte biler på lager – to afdelinger i Køge & Slagelse
📞 KONTAKT:
*Book din prøvekørsel på telefon 21 99 07 05 eller mail direkte på 📧 mail - Slagelse@mpbiler.dk - 💻 www.mpbiler.dk
🚘 Vi tager alle biler i bytte.
⏱️ Åbningstider :
Mandag - fredag 09:00 - 17:30
Lørdag & Søndag 10:00 - 16:00
🏠 Teknikvej 1 4200 Slagelse
📞 21 99 07 05
🟠 Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse.
🟠 Der tages forbehold for taste fejl 🟠
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 129.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.140 kg |
| Bredde | 173 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 371 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
|---|---|
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fjernb. centrallås | Træk |