Citroën C31,2 PureTech 110 Shine EAT6 5d
Kontantpris
119.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 16,9 km/l |
| CO2 udledning | 133 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 11,2 sek. |
| Tophastighed | 193 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Super flot og Velholdt c3 shine med den stærke 110 hk benzinmotor
bilen er udstyret med det helt rigtige udstyr:
🔴Automatgear
🔴Active Safety Brake
🔴Skiltegenkendelse
🔴Vejstribealarm
🔴Fuld Udstyrsliste: Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, Aut. nedblændeligt bakspejl, Android Auto, Apple CarPlay, Bluetooth, Klimaanlæg, El-foldbare spejle, Elruder for/bag, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Multifunktionsrat, Parkeringssensor bag, Sædevarme for, USB stik, Anhængertræk aftageligt, Tonede ruder, Alufælge, Stofindtræk, Splitbagsæde, Isofix, ABS, Skiltegenkendelse, Follow me home lys, Uopmærksomhedsalarm, Active Safety Brake, 1 ejer, Service overholdt, Pæn og velholdt, Tidl. undervognsbehandlet, Forbehold for data & taste fejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 215.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 300 liter |
| Vægt | 1.218 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 400 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 382 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|