Citroën C11,2 PureTech Complet 5d
Kontantpris
59.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2017 |
| Kilometertal | 25.900 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/116 nm |
| Acceleration | 11,0 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Pæn og velholdt Citroen C1 med meget lav Km tal.
Leveres Nysynet og nyserviseret med ny tandrem.
Ved yderligere information 22229853
kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, vinterhjul, led kørelys, aircondition, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, el-ruder, dæktryksmåler, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 95.409 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 865 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 344 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 375 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Antispin | LED Kørelys |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Stofindtræk |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Vinterhjul |
| ESP / ESC |