Citroën C11,0i Exclusive 5d
Kontantpris
24.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2013 |
| Kilometertal | 192.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 68 hk/93 nm |
| Acceleration | 13,7 sek. |
| Tophastighed | 157 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
stofindtræk, bagagerumsdækken, led kørelys, tågelygter, aircondition, fjernb. centrallås, centrallås, cd/radio, aux tilslutning, airbag, elruder
RIGTIG FIN OG VELHOLDT C1 TRODS KM OG ALDER! KØRE OG STARTER SNORLIGE! STÅR I EN PÆN SØLVFARVE!
NETOP NYSYNET, NYSERIVICERET OG KLARGJORT!
ÅBENT ALLE UGENS HVERDAGE 10-17 SØNDAG 10-14 TLF 60 37 79 39
Hos os gennemgår vi altid bilerne inden salg, med service, syn, mekanik m.m.
- VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.
*Mulighed for at købe landsækkende garanti, op til 24 mdr. *Der tages forbehold for taste fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 106.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 805 kg |
| Bredde | 163 cm |
| Længde | 344 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 385 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 35 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Centrallås |
|---|---|
| Airbags | Fjernb. centrallås |
| Aircondition | LED Kørelys |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bagagerumsdækken | Stofindtræk |
| CD/radio | Tågelygter |