Chrysler PT Cruiser2,4 Touring 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
19.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2004 |
| Kilometertal | 185.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,3 km/l |
| CO2 udledning | 223 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.360 kr. / år |
| Ydelse | 143 hk/214 nm |
| Acceleration | 10,3 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 950 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
LEVERES FRISK NYSYNER
NETOP FÅET SKIFTET OLIE/FILTER
Tidligere undervognsbehandlet
HIGHLIGHTS:
⭐️ Anhængertræk
⭐️ 16" Alufælge med helårsdæk
⭐️ Fartpilot
⭐️ 4 x el-ruder
⭐️ Isofix
⭐️ Armlæn
Sælges grundet den billige pris som afhentningstilbud uden nogen former for garanti!
Åbningstider:
Mandag- fredag 10-16
Lørdag: 11-14
Søndag: 11-14
Ring gerne på 26105010 eller skriv en mail til peter@skjoldhansenbiler.dk inden fremvisning, så er vi sikre på at bilen er klar til en prøvetur.
Vi glæder os til at se jer :-)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 294.900 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.425 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 429 cm |
|---|---|
| Højde | 160 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 950 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 57 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|