Chevrolet Orlando1,8 LT 7prs 5d
Kontantpris
42.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2012 |
| Kilometertal | 177.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,7 km/l |
| CO2 udledning | 168 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.140 kr. / år |
| Ydelse | 141 hk/176 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Nysynet kører godt . Alt service overholdt tandrem mm skiftet. Et par små buler, en skade på frontkofanger repareret. En bil med virkelig god plads og alt fungerer som det skal.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.528 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 465 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 640 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Sædevarme |
|---|---|
| Aircondition | Servo |