BMW Z31,8 Roadster 2d
Detaljer
| Modelår | 1998 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/1998 |
| Kilometertal | 124.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,8 km/l |
| CO2 udledning | 180 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/168 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
Bemærk:
✅ 2-ejers BMW Z3 fra ny. Garagebil som er både velholdt, velkørende og står original.
✅ Masser af dokumentation fra løbende vedligehold.
✅ Synet i sommeren 2025 og har stået i garage siden. Kan leveres nysynet, hvis det ønskes.
✅ Står på gode sommerdæk med masser af mønster. Fælge er dog irret.
✅ Sælges for kunde.
✅ Hvis du ønsker flere informationer eller billeder af specifikke ting, så ring til os eller skriv en mail.
✅ Se flere billeder på vores hjemmeside.
, el indst. forsæder, 18" alufælge, el-ruder, el-sidespejle, musikstreaming via bluetooth, læderindtræk, fjernb. centrallås
Attraktiv finansiering tilbydes med og uden udbetaling. Besøg vores hjemmeside på www.PeterPetersen.dk og ansøg online eller ring til os på 66164040 og hør nærmere om dine finansieringsmuligheder.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 389.930 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.160 kg |
| Bredde | 169 cm |
| Længde | 403 cm |
|---|---|
| Højde | 129 cm |
| Lasteevne | 250 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 51 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| El indst. forsæder | Læderindtræk |
| El-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
| El-sidespejle | Sædebetræk, læder |
| Elsæder |