BMW X53,0 xDrive50e M-Sport aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 111,1 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 106 km |
| Batterikapacitet | 28,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 266 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 19 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 489 hk/700 nm |
| Acceleration | 4,8 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
BMW X5 50e
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 100.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 5.867, - excl. moms
* Restværdi kr. 460.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 125.000, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 7.334, - inkl. moms
* Restværdi kr. 460.000, - excl. moms og afgift
Udstyr:
* 4-zone klimaanlæg
* 22" alufælge
* 360° kamera
* Alarm
* Adaptiv fartpilot
* Adaptiv luftundervogn
* Adaptive LED forlygter
* Harmon Kardon
* Carbon interiør trim
* El indst. sidespejle m. memory & varme
* El indst. forsæder m. memory
* Elektrisk kabinevarmer
* Head-up display
* Keyless
* Navigation
* Panoramaglastag
* Sædevarme for og bag
* Stemmestyring
* Svingbart træk
* Ventilation i forsæder
* Vejskilteassistent
* Vognbaneskiftassistent
* Vognbaneassistent
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, læderrat, læderindtræk, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, massage i forsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 22" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, kurvelys, adaptive forlygter, led baglygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), automatgear, ratgearskifte, varme i rat, aircondition, fuldaut. klima, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, varme i bagsæde, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, luftundervogn, headup display, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 1.171.720 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 500 liter |
| Vægt | 2.395 kg |
| Bredde | 200 cm |
| Længde | 494 cm |
|---|---|
| Højde | 176 cm |
| Lasteevne | 805 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 69 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 22 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv undervogn | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Luftundervogn |
| Automatisk start/stop | Massage i forsæder |
| AUX tilslutning | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| CD/radio | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB+ Radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El komfortsæder | Sædekøling |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Soltag |
| El-ruder | Svingbart træk (manuelt) |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fartpilot | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse5.867 kr.
- Førstegangsydelse100.000 kr.
- Totalpris i løbetiden170.404 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 460.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet